books on my mind: Stosik sierpniowy

piątek, 1 sierpnia 2014

Stosik sierpniowy


Wyjątkowo piękny mieliśmy lipiec w tym roku. Dawno już nie było tylu upalnych dni na raz. Niestety nie dane mi korzystać z tego dobrodziejstwa przyrody, ponieważ pracuję. Mam nadzieję, że pozostałe pory roku będą równie piękne :)
Pocieszeniem jest fakt, że w księgarniach panuje właśnie okres wyprzedażowy i można znaleźć ciekawe ksiażki w rozsądnych cenach. Wielką radość sprawił mi zakup "Zimowej opowieści" z 50%-owym rabatem. Podobną okazją był zakup książki "Mein Kampf. Biografia książki". Ostatnimi czasy świetnym źródłem zaopatrzenia bibliofila stał się sklep Biedronka. Nie mają tam dużego wyboru tytułów, ale z reguły można znaleźć coś interesującego, w świetnej cenie. Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego mieli w ofercie dwa tytuły Władysława Bartoszewskiego. Jednak ja zdecydowałam się na Rafała Ziemkiewicza "Jakie piękne samobójstwo". Bardzo zainteresowała mnie "Sztuka życia według stoików" Piotra Stankiewicza. Najpierw podczytywałam fragmenty, w końcu uznałam, że pora przeczytać całość. No i King. Czytam go od niedawna, ale przyznam, że wpadłam, jak śliwka w kompot. Stąd "Rose Madder" i "Martwa strefa". 
Dobrze, to co mi pozostaje? Życzę urlopowiczom, żeby sierpień był równie ciepły jak lipiec. A wszystkim życzę udanej lektury :)

19 komentarzy:

 1. Widzę, że w sierpniu będzie ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, muszę jeszcze nadganiać zaległości z poprzednich miesięcy :)

   Usuń
 2. Czytałam "Rose Madder" i zawiodłam się na tej książce. Nie miała w sobie niczego specjalnego, taki typowy przeciętniak...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę książki Kinga. Tej jeszcze nie mam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Rose Madder" i "Martwa Strefa" <3 Dwie powieści Kinga, których jeszcze nie czytałam i wyczekuję Twoich wrażeń :D

  OdpowiedzUsuń
 5. O, a gdzie była taka fajna promocja na "Zimową opowieść"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Empiku. Podobno to były błędnie naklejone naklejki promocyjne. Sprzedali mi z 50%-owym rabatem, ale na pozostałych egzemplarzach zmienili na -30% :)

   Usuń
 6. Cudownego, zaczytanego sierpnia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kinga to i bym chętnie w końcu przeczytała.

  OdpowiedzUsuń