books on my mind: Stosik kwietniowy

środa, 1 kwietnia 2015

Stosik kwietniowyZimowy zastój mam już chyba z głowy. Mimo, że od wczoraj za oknem szaleją śnieżyce i wichury, to w sercu już wiosna. Odżyłam też książkowo. To od razu widać w moim stosie nabytków marcowych. Mam nadzieję, że niedługo i czytać będę więcej. Póki co gramatyka języka angielskiego. Alicja, która uczy mnie tego języka, jest zdania, że pownnam czytać głównie to. No, ale przecież tak się nie da. Dla roztywki przeplatam angielskie czasy biografią Hitlera. Od razu lepiej ;)
A co w stosidle? Najbardziej rzuca się w oczy właśnie ten Hilter. Volke Ullrich sam twierdzi, że nie wnosi nic nowego, jeśli chodzi o historię, ale też i jego cel jest inny. Chce on pokazać Fuhrera jako człowieka. Jego książka ma być obrazem złożonej osobowości, którą uwiódł Niemców. Czy mu się to udało? Przeczytamy, zobaczymy. Następnie mamy dwie książki z Wydawnictwa Czarne: "Droga do wyzwolenia" Lawrenca Wrighta oraz "Detroit" Charlie'ego Leduffa. Pierwsza z nich opowiada o scjentologach, druga zaś o upadku miasta, słynącego z przemysłu motoryzacyjnego. Kolejną książką w stosie jest "Ziarno prawdy" Zygmunta Miłoszewskiego. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tego autora i chciałabym sama przekonać się, czy faktycznie są tak dobre. Niestety nie wiedziałam, że nie jest to pierwszy tom z serii o Teodorze Szackim. No trudno :) Dalej mamy dwie książki Alice Munro; "Dziewczeta i kobiety" i "Jawne tajemnice". Nawet jeśli niektórzy uważają, że książki nie powinny być sprzedawane z pietruszką, to akurat ja lubię kupić niespodziewanie książkę podczas zwykłych, codziennych zakupów. Ile to radości :)
Na koniec trzy ksiażki ze szczecińskiej pólki wymianowej; Roman Bratny "Kolumbowie rocznik 20", Wiesław Rogowski "Biały punkt" i Mika Waltari "Egipcjanin Sinuhe". 

Pozostaje mi życzyć Wam pięknych, wiosennych świąt i mnóstwa czasu na lekturę :)

26 komentarzy:

 1. I Tobie życzę radosnych i spokojnych świąt:) Z Twojego stosiku porwałabym Munro:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ile tego, gratuluje zdobyczy. Miłej lektury i radosnych świąt życzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również życzę spokojnych, radosnych świąt!:) I tej radości w sercu na stałe;)
  Ze stosu podkradłabym Miłoszewskiego z wielką chęcią:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spokojnych i pysznych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wesołych Świąt i (nie tak)mokrego dyngusa;) Poza tym, świetny stos:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny stosik, najbardziej zainteresowala mnie ksiazka o Hitlerze :) Planuję sobie ją kupić. Ziarno prawdy czytałam, bardzo mi się podobało, polecam cala serie o prokuratorze Szackim :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Egipcjanin Sinuhe" jest świetny, na pewno się nie zawiedziesz! :) Miłej lektury w przerwach między smacznymi świątecznymi posiłkami! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy, jeszcze w latch licealnych, czytałam Egipcjanina. Zupełnie nie pamiętam treści, za to wiem, że mi się podobał :)

   Usuń
 8. Mnie intryguje pozycja o Hitlerze :)

  Wesołych, spokojnych Świąt!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudny stosik, Miłoszewskiego też zaplanowałam na kwiecień, zobaczymy, co wyjdzie z tych planów ;) Hitler bardzo jestem ciekawa, czekam na recenzję :)
  Również życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych! Dużo wspaniałych chwil z bliskimi i oczywiście czasu na relaks w towarzystwie książki... Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam patrzeć na stosiki, zwłaszcza tak bogate. :) Z niecierpliwością czekam na recenzję "Hitlera" i "Ziarna prawdy".
  Życzę zero rozczarowań. (:

  OdpowiedzUsuń
 11. Czekam na Twoją recenzję "Hitlera". Bardzo ciekawa jestem tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 12. stosik piękny, na prawdę oraz miłego czytania!
  http://spojrzenie-rosie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. O raaaany! ale wielka kniga o Hitlerze! czekam na opinię ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę kiedyś zrobić zdjęcie wspólne wszystkim moich książek o Hitlerze :D

   Usuń