books on my mind: Clarie "Magia wiedźm. Rytuały, specyfiki, zaklęcia"

wtorek, 16 października 2012

Clarie "Magia wiedźm. Rytuały, specyfiki, zaklęcia"Wiara chrześcijańska zabrania używania czarów. Biblia wprost mówi o tym, że korzystanie z nich to grzech. Ale wszystko zależy od tego, jak te czary pojmujemy. Czy modlitwa i medytacja nie mają ze sobą nic wspólnego? Czy korzystanie z darów, jakie otrzymaliśmy jest grzechem? Magia jest starsza niż religie. I chociaż obecnie łączy się ona głównie z religiami neopogańskimi, to może też istnieć w oderwaniu od nich.
Magia jest jedna - nie biała, nie czarna, a jedna. Wszystko w niej zależy od intencji i poczucia etyki osoby uprawiającej magię. Nie mówimy tu o Harrym Potterze, czy innych bajkowych czarodziejach, ale o magii, z której można czerpać korzyści w codziennym życiu. Dawne szeptuchy, zielarki, i inne wiejskie wiedźmy używały swojej wiedzy do pomagania ludziom. Oczywiście były i są one mistrzyniami w swoim fachu, jednak każdy z nas może korzystać z magicznych sposobów na wprowadzenie szczęścia i harmonii do swojego życia. W tym właśnie ma nam pomóc książka "Magia wiedźm" autorstwa młodej wiedźmy Clarie. W kolejnych rozdziałach wprowadza ona czytelnika w świat wiedzy magicznej. Zaczyna od opowieści o czakrach i medytacjach. Oczywistym jest, że aby osiągać szczęście i harmonię w życiu najpierw należy zharmonizować siebie. Do tego służą porady dotyczące ubrań, magii kolorów i zapachów. Potem Clarie wyjawia nam swoje sekrety dotyczące tak ważnych dziedzin w życiu człowieka, jak miłość, czy przyciąganie pieniędzy (pieniądze szczęścia nie dają, ale ich brak zdecydowanie unieszczęśliwia). 
Clarie wprowadza czytelników także w świat dywiancji. Pokrótce omawia karty tarota, wahadełka, kryształowe kule, czy inne formy przepowiadania przyszłości. Oczywiście wszystkie te formy wróżenia omówione są skrótowo. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej, to szukać powinniśmy książek specjalistycznych. 
Z "Magii wiedźm" dowiemy się także o tym, jak komunikować się z duchami, jakie zwierzęta i rośliny mogą nam w tym pomóc. Oprócz tego dowiemy się nieco o rytuałach, magicznych kąpielach oraz o ochronie przed wampirami energetycznymi. 
Książka Clarie "Magia wiedźm" jest bardzo dobrym wstępem do zgłębiania wiedzy o magii. Napisana jest prostym językiem, a i autorka zajmuje się praktyczną stroną magii, bez zgłębiania się w jej część ideologiczną i religijną. Może to źle, ale jestem przekonana, że wiele osób, które zaczynały od magii praktycznej, zainteresuje się filozoficzną koncepcją, która za nią idzie.  Książka "Magia wiedźm" może w tej drodze pomóc. Cieszę się, że zagościła w mojej biblioteczce. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Studiu Astropsychologii.

Clarie, Magia wiedźm. Rytuały, specyfiki, zaklęcia, Studio Astropsychologii, 2011

3 komentarze:

  1. Czytałam tę książkę i bardzo miło wspominam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiedźmy, czarownice - uwielbiam wszystko co z nimi związane, więc i po tą książkę w końcu sięgnę też ;)

    OdpowiedzUsuń