books on my mind: Książkowy Szczecin

niedziela, 30 czerwca 2013

Książkowy Szczecin

Weekend obfitował w Szczecinie w wydarzenia w wydarzenia książkowe. Mój zaprzyjaźniony portal SzczecinCzyta.pl organizował II Szczecińskie Spotkania z Książką dla Dzieci i Młodzieży. Mnóstwo atrakcji, warsztatów dla dzieci, no i oczywiście cudne książki. Mój synu zakochał się w większości z nich i musiałam niestety wprowadzić jakieś limity i ograniczenia zakupowe. Synu od razu zachwycił  się kuferkiem z potworami. Skończyło się na kuferku i książce o wampirze. Ta seria ma jeszcze 9 cześci, więc wszystko przed nami. Mnie szczególnie zachwyciła książka "Zróbmy sobie arcydziełko". Książka ta rozwija kreatywność dziecka i przybliża mu podstawy malarstwa. Uczy o malarzach i ich stylu. Świetna sprawa.


Kolejną imprezą, na którą się wybraliśmy była akcja "Książka pod magnoliami" pod egidą Fundacji "Między wierszami". Na pierwszej wymianie byliśmu w zeszłym roku i bardzo nam się podobało (LINK). W tym roku parkowe alejki zamieniono na tajemniczy, pełen zakamarków ogród przy starej willi. Były balony, wata cukrowa, wspólne czytanie bajek, malowanie buziek i wiele innych atrakcji. Byliśmy dość wcześnie, zanim jeszcze wszystko się rozkręciło. Jak zwykle bardzo nam się podobało i spędziliśmy tam przyjemnie czas. Z całą pewnością za rok też się na taką imprezę wybierzemy :)


  

9 komentarzy:

 1. Fantastyczne imprezy, zazdroszczę. Ważne też, że pogoda dopisała:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak pieknie! Widze, ze i pogoda wam dopisala.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę Wam takich fajnych imprez

  OdpowiedzUsuń
 4. No pogoda była średnia - trochę słońca, ale też sporo chmur. Co do imprez - super :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna akcja. Strasznie żałuję, że w moim miasteczku nie organizuje się czegoś podobnego :(
  pozdrawiam
  Miłośniczka Książek

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczny wystrój!! Bardzo ciekawa, pomysłowa impreza:) Trzeba dzieci od najmłodszych lat przekonywać, że czytanie książek to bardzo wartościowe zajęcie, ciekawe hobby. Synuś kapelutek ma rewelacyjny!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne akcje! Zazdroszczę tak mile spędzonego czasu. :)

  OdpowiedzUsuń