books on my mind: Astrid Lindgren "Latający szpieg czy Karlsson z dachu" audiobook

czwartek, 10 stycznia 2013

Astrid Lindgren "Latający szpieg czy Karlsson z dachu" audiobook


"Latający szpieg czy Karlsson z dachu" to kolejna, trzecia już część przygód zażywnego jegomościa o imieniu Karlsson. Ten niezwykle przystojny, dość tęgi mężczyzna w najlepszych latach, specjalista od wszystkiego, ma niezwykłe poczucie humoru i nieustanną chęć na psoty i figle. Dzięki znajdującemu się na jego plecach śmigiełku sprawnie porusza się on po Sztokholmie, wywołując przy tym nie lada sensację. Ku swemu nieszczęściu zostaje wzięty za Latającego szpiega, a za jego pojmanie wyznaczono nagrodę. Karlsson jednak niespecjalnie bierze sobie to zagrożenie do serca, tym bardziej, że rodzice jego najlepszego przyjaciela Braciszka wyjeżdżają na wakacje. Nie do końca wyobrażają oni sobie Karlssona w roli niańki, dlatego ich synem zaopiekować ma się ekscentryczny wuj Julius oraz zaprzyjaźniona z rodziną panna Cap. Ta sytuacja daje Braciszkowi i jego latającemu przyjacielowi nieograniczone wręcz możliwości psocenia. 
Tę książkę, jak i pozostałe z serii o Karlssonie wysłuchaliśmy z synem w interpretacji Edyty Jungowskiej. Tak, jak i przy poprzednich częściach bawiliśmy się przy tym świetnie. Pani Edyta ma niezwykły wręcz talent. Świetnie potrafi ożywić bajkowe postacie, nadając każdej z nich wyjątkowy charakter i świetnie oddając ich osobowość. Szelmowaty Karlsson w jej wykonaniu, to prawdziwe mistrzostwo. Głos pani Jungowskiej w połączeniu z muzyką ilustrującą opowieść dają niezwykle radosne, energetyczne połączenie. Słuchając Karlssona nie sposób się nie śmiać. 
Jak już wspominałam audiobooka wysłuchaliśmy dzięki uprzejmości sklepu Audeo.pl. Jeśli lubicie książki w takiej formie, to sklep ten przygotował dla Was niespodziankę w postaci darmowego audiobooka o przygodach Sherlocka Holmesa. Pobrać go można TUTAJ.  Miłego słuchania :)

Astrid Lindgren, Latający szpieg czy Karlsson z dachu, czyta Edyta Jungowska, Wydawnictwo Jung-Off-Ska, 2011


6 komentarzy:

 1. Jak G podrosnie, to na pewno bedziemy sluchali :-)).

  OdpowiedzUsuń
 2. Astrid Lindgren była po prostu genialna i każda jej książka to majstersztyk. A Edyta Jungowska ma świetny głos, więc na pewno dobrze czyta. Kupię na wakacje spędzane z chrześniakami:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuchaliśmy też innych książek Astrid Lindgren, ale do tej pory Karlsson podobał nam się najbardziej :)

   Usuń
 3. Nie słyszałam do tej pory o Karlssonie, ale już mi się spodobał! Nie wiem, czy mój pięciolatek byłby zainteresowany słuchaniem, ale ja na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój syn też ma 5 lat. Bardzo mu się Karlsson podobał. Wolał słuchanie audiobooka, niż oglądanie bajek w tv :)

   Usuń